Únor 2018

Poutě 2018 Morava a Slezsko

11. února 2018 v 9:56 Poutě 2018
Seznam poutí a akcí v kraji Moravskoslezském, Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském a v kraji Vysočina.

Seznam poutí není kompletní, pracuje se na vývoji.

Víte termín poutě ve Vašem městě/obci? nahlaste nám jej do komentářů, děkujeme.


Poslední aktualizace: 19.6.2018

Moravskoslezský kraj


Okres Frýdek-Místek

Brušperk: 21.4. - 22.4.2018
Janovice: 21.4. - 22.4.2018
Dobrá u FM: 28.4. - 29.4.2018
Staříč: 6.5.2018
Bruzovice: 12.5. - 13.5.2018
Sviadnov: 19.5. - 20.5.2018
Raškovice (Pražmo): 19.5. - 20.5.2018
Čeladná: 12.5. - 13.5.2018
Ostravice: 26.5. - 27.5.2018
Bystřice nad Olší: 2.6.2018 (Radovánky)
Sedliště: 15.6. - 17.6.2018
Krmelín: 22.6. - 24.6.2018
Palkovice: 23.6. - 24.6.2018
Staré Hamry: 14.7. - 15.7.2018
Kunčice pod Onřejníkem: 21.7. - 22.7.2018
Malenovice: 28.7. - 29.7.2018
Metylovice: 11.8. - 12.8.2018
Paskov: 11.8. - 12.8.2018
Fryčovice: 18.8. - 19.8.2018
Hnojník:
Třanovice: 25.8. - 26.8.2018
Baška: 29.9. - 30.9.2018
Kozlovice: 28.9. - 1.10.2018 (krmáš)
Nýdek: 6.10. - 7.10.2018 (krmáš)
Mosty u Jablunkova: 13.10.- 14.10.2018

Okres Nový Jičín

Bělotín: 21.4. - 22.4.2018
Mořkov: 28.4. - 29.4.2018
Suchdol nad Odrou: 26.5. - 27.5.2018
Ženklava: 3.6.2018
Odry: 16.6.2018 (Oderský den)
Štramberk: 12.5. - 13.5.2018
Rožnov pod Radhoštěm: 22.7.2018
Vražné: 21.7.2018 (slavnosti obce)
Veřovice: 12.8.2018
Kopřivnice: 24.8. - 26.8.2018
Studénka: 25.8. - 26.8.2018
Příbor: 8.9. - 9.9.2018
Tichá: 21.10.2018 (krmáš)

Okres Ostrava-město

Stará Ves nad Ondřejnicí: 23.6. - 24.6.2018
Ostrava-Stará Bělá: 12.5. - 13.5.2018
Ostrava-Svinov: 23.6. - 24.6.2018
Ostrava-Hošťálkovice: 23.6. - 24.6.2018
Ostrava-Polanka nad Odrou: 28.7. - 29.7.2018
Ostrava-Bartovice: 28.7.2018
Ostrava-Pustkovec: 2.9.2018 (krmáš)
Ostrava-Poruba: 8.9. - 9.9.2018
Vratimov: 23.6. - 24.6.2018
Šenov: 25.8.2018
Klimkovice: 7.9. - 8.9.2018 (jarmark)
Václavovice: 28.9.2018

Okres Karviná

Horní Suchá: 6.5.2018
Orlová: 26.5.2018 (Den města)
Karviná: 8.6. - 9.6.2018 (Dny Karviné)
Český Těšín: 15.6. - 17.6.2018 (Svátek Tří Bratří)
Dolní Lutyně: 23.6. - 24.6.2018
Albrechtice u Českého Těšína: 1.7.2018
Rychvald: 5.7. - 6.7.2018
Petřvald: 14.7. - 15.7.2018
Stonava: 21.7. - 22.7.2018
Dětmarovice: 21.7. - 22.7.2018
Havířov: 7.9. - 8.9.2018 (Hornické slavnosti)
Bohumín-Starý Bohumín: 9.9.2018
Bohumín-Skřečoň: 16.9.2018

Okres Opava

Markvartovice: 25.5. - 27.5.2018 (odpust)
Neplachovice: 23.6.2018 (Karmaš)
Píšť: 10.8. - 13.8.2018 (odpust)
Kravaře-Kouty: 10.8. - 12.8.2018 (odpust)
Kobeřice: 10.8. - 12.8.2018 (odpust)
Šilheřovice: 17.8. - 19.8.2018 (odpust)
Kravaře: 23.8. - 27.8.2018 (Kravařský odpust)
Hrabyně: 17.8. - 19.8.2018
Hlučín: 1.9. - 2.9.2018 (krmáš)

Okres Bruntál

Vrbno pod Pradědem: 8.6. - 10.6.2018 (slavnosti)
Bruntál: 15.6. - 17.6.2018 (slavnosti)
Leskovec nad Moravicí: 10.8. - 12.8.2018 (hody)

Olomoucký kraj


Okres Olomouc

Uničov: 1.5.2018 (Májová pouť)
Grygov: 19.5.2018 (hody)
Červenka: 4.8. - 5.8.2018
Nová Hradečná: 11.8. - 12.8.2018
Cholina: 18.8. - 19.8.2018 (hody a pouť)
Štěpánov: 10.8. - 12.8.2018 (hody)
Hnojice: 18.8. - 19.8.2018 (hody)
Dub nad Moravou: 1.9. - 2.9.2018 (hody)


Okres Prostějov

Konice: 26.5. - 27.5.2018
Plumlov: 24.5. - 27.5.2018 (hody)
Drahany: 23.6. - 24.6.2018
Suchdol-Jednov: 30.6. - 1.7.2018
Prostějov: 15.9 - 16.9.2018 (Hanácké slavnost, hody)

Okres Přerov

Troubky: 14.7. - 15.7.2018 (hody)
Drahotuše: 28.7. - 29.7.2018
Kojetín: 17.8. - 19.8.2018 (hody)

Okres Šumperk

Libina: 22.4.2018
Staré Město pod Sněžníkem: 27.7. - 29.7.2018
Úsov: 19.8.2018

Okres Jeseník


Zlínský kraj


Okres Vsetín

Loučka u Vsetína: 21.4. - 22.4.2018
Pozděchov: 21.4. - 22.4.2018
Krhová: 12.5.2018 (Veselice)
Prostřední Bečva: 3.6.2018
Valašská Polanka: 23.6. - 24.6.2018
Starý Hrozenkov: 23.6. - 24.6.2018
Horní Bečva: 23.6. - 24.6.2018
Vidče: 5.7. - 6.7.2018
Zašová: 7.7. - 8.7.2018
Karolinka: 15.7.2018
Rožnov pod Radhoštěm: 22.7.2018
Hovězí: 21.7. - 22.7.2018
Hutisko-Solanec: 6.5.2018
Velké Karlovice: 4.8. - 5.8.2018


Okres Zlín

Zlín-Louky: 8.4.2018
Halenkovice: 21.4. - 22.4.2018
Otrokovice: 1.5.2018 (Májová pouť), 29.9. - 30.9.2018 (Michalská pouť)
Štítná nad Vláří: 5.5. - 6.5.2018
Pohořelice: 19.5. - 20.5.2018
Všemina: 12.5. - 13.5.2018
Mysločovice: 26.5. - 27.5.2018
Slušovice: 23.6. - 24.6.2018
Luhačovice: 8.7.2018
Veselá: 28.7. - 29.7.2018
Provodov: 5.8. - 6.8.2018
Vizovice: 17.8. - 18.8.2018 (Trnkobraní)
Štípa: 8.9. - 9.9.2018
Uherský Brod: 5.10. - 6.10.2018
Kudlov: 29.9. - 30.9.2018

Okres Uherské Hradiště

Velehrad: 4.7. - 5.7.2018
Březolupy: 18.8. - 19.8.2018
Kunovice: 28.9. - 30.9.2018 (hody)
Uherský Brod: 5.10. - 7.10.2018
Babice: 20.10. - 21.10.2018 (hody)
Uherský Ostroh: 12.10. - 14.10.2018 (hody)
Buchlovice: 11.11.2018 (hody)


Okres Kroměříž

Prusinovice: 26.5.2018
Míškovice: 9.6. - 10.6.2018
Rajnochovice: 28.7. - 29.7.2018
Kvasice: 11.8. - 12.8.2018
Chropyně: 1.9. - 2.9.2018 (hody)
Koryčany: 8.9. - 9.9.2018

Jihomoravský kraj


Okres Blansko

Velké Opatovice: 21.4. - 22.4.2018
Bořitov: 28.4. - 29.4.2018
Knínice: 28.4. - 29.4.2018
Cetkovice: 5.5. - 6.5.2018
Kunštát: 5.5. - 6.5.2018
Křtiny: 19.5. - 20.5.2018
Skalice nad Svitavou: 26.5. - 27.5.2018
Vavřinec-Veselice: 9.6. - 10.6.2018
Svitávka: 23.6. - 24.6.2018
Doubravice nad Svitavou: 23.6. - 24.6.2018
Valchov: 30.6. - 1.7.2018
Letovice: 30.6. - 1.7.2018
Deštná: 23.6. - 24.6.2018
Lysice: 30.6. - 1.7.2018
Ludíkov: 5.7.2018
Vysočany: 7.7. - 8.7.2018
Šebetov: 20.7. - 22.7.2018
Boskovice: 28.7. - 29.7.2018
Voděrady: 18.8. - 19.8.2018
Žďárná: 24.8. - 26.8.2018
Vanovice: 29.9. - 30.9.2018

Okres Brno-město

Brno: 25.5. - 17.6.2018 (Ignis Brunensis)
Brno-Jehnice: 7.9. - 9.9.2018 (hody)

Okres Brno-venkov

Podolí u Brna: 11.5. - 13.5.2018
Rosice: 26.5. - 27.5.2018
Zatčany: 25.5. - 27.5.2018 (hody)
Újezd u Brna: 25.5. - 27.5.2018 (Babské hody)
Dolní Kounice: 10.6.2018
Vysoké Popovice: 22.6. - 24.6.2018
Zastávka: 23.6. - 24.6.2018
Rajhrad: 30.6. - 1.7.2018
Oslavany: 14.7. - 15.7.2018
Ivančice: 28.7. - 29.7.2018
Pozořice: 11.8. - 12.8.2018
Blučina: 18.8. - 20.8.2018 (hody)
Zakřany: 11.8. - 12.8.2018
Zbraslav u Brna: 1.9. - 2.9.2018
Židlochovice: 8.9. - 9.9.2018 (hody)

Okres Břeclav

Podivín: 30.6. - 1.7.2018 (hody)
Zaječí: 6.7. - 9.7.2018 (hody), 14.7. - 15.7.2018 (hodky)
Lednice: 21.7. - 22.7.2018 (hody)
Pavlov: 11.8.2018 (hody)
Přítluky: 11.8. - 12.8.2018 (hody)
Hustopeče: 17.8. - 19.8.2018 (hody)
Milovice: 17.8. - 18.8.2018 (hody)
Mikulov: 7.9. - 9.9.2018 (vinobraní)
Lanžhot: 15.9. - 18.9.2018 (hody)
Břeclav: 28.9. - 30.9.2018 (Svátováclavské slavnosti)
Charvátská Nová Ves: 7.10. - 8.10.2018 (hody)
Poštorná: 14.10. - 15.10.2018 (hody)
Stará Břeclav: 11.11. - 12.11.2018, 17.11. - 18.11.2018 (hody a hodky)

Okres Hodonín

Blatnice pod Svatým Antonínkem: 16.6. - 17.6.2018
Hovorany: 22.6. - 26.6.2018 (hody)
Čejč: 6.7. - 9.7.2018 (hody)
Bzenec: 10.8. - 12.8.2018
Strážnice: 11.8. - 12.8.2018
Šardice: 28.9. - 1.10.2018 (hody)
Dolní Bojanovice: 30.9. - 2.10.2018 (hody)
Dubňany: 13.10. - 14.10.2018 (hody)
Lipov: 27.10. - 28.10.2018 (hody)
Kyjov: 9.11. - 11.11.2018 (hody)
Mutěnice: 25.11. - 27.11.2018 (hody)

Okres Vyškov

Pustiměř: 28.7. - 29.7.2018
Vyškov: 11.8. - 12.8.2018

Okres Znojmo

Litobratřice: 20.4. - 22.4.2018 (hody)
Ctidružice: 18.5. - 20.5.2018
Vranov nad Dyjí: 11.8. - 12.8.2018
Znojmo: 14.9. - 16.9.2018 (vinobraní)
Trštěnice: 15.9. - 16.9.2018
Vracov: 20.10. - 21.10.2018 (hody)


Kraj Vysočina


Okres Havlíčkův Brod

Vilémovice: 19.5.2018 (poutní slavnost)
Nová Ves u Chotěboře: 19.5. - 20.5.2018
Věžnice: 19.5. - 20.5.2018
Krucemburk: 25.5. - 27.5.2018
Štoky: 9.6. - 10.6.2018
Havlíčková Borová: 15.6. - 17.6.2018
Přibyslav: 23.6. - 24.6.2018
Kochánov: 5.7.2018
Lučice: 13.7. - 15.7.2018
Hněvkovice: 25.8.2018 (pouťové slavnosti)
Světlá nad Sázavou: 28.9. - 30.9.2018


Okres Pelhřimov

Žirovnice: 30.3. - 2.4.2018
Kamenice nad Lípou: 21.4. - 22.4.2018
Senožaty: 19.5. - 20.5.2018
Sázava pod Křemešníkem: 26.5. - 27.5.2018
Horní Cerekev: 23.6. - 24.6.2018
Dobrá Voda u Pacova: 26.5. - 27.5.2018
Humpolec: 22.6. - 23.6.2018 (Bernard Fest)
Červená Řečice: 21.7. - 22.7.2018
Častrov: 4.8. - 5.8.2018
Rynárec: 10.8. - 12.8.2018
Pelhřimov: 24.8. - 26.8.2018
Želiv: 8.9. - 9.9.2018
Pacov: 29.9. - 30.9.2018


Okres Jihlava

Třešť: 28.4. - 29.4.2018
Jihlava: 25.6. - 2.7.2018
Batelov: 30.6. - 1.7.2018
Dolní Cerekev: 21.7. - 22.7.2018
Kněžice: 21.7. - 22.7.2018
Velký Beranov: 21.7. - 22.7.2018
Kamenice u Jihlavy: 28.7. - 29.7.2018
Jersín: 28.7. - 29.7.2018
Luka nad Jihlavou: 24.8. - 26.8.2018
Dušejov: 24.8. - 26.8.2018
Brtnice: 1.9. - 2.9.2018
Větrný Jeníkov: 1.9. - 2.9.2018
Polná u Jihlavy: 7.9. - 9.9.2018
Ždírec: 29.9. - 30.9.2018


Okres Třebíč

Rapotice: 12.5. - 13.5.2018
Vladislav: 26.5. - 27.5.2018
Jemnice: 15.6. - 18.6.2018 (Barchan)
Tasov: 30.6. - 1.7.2018
Náměšť nad Oslavou: 21.7. - 22.7.2018
Stařeč: 28.7. - 29.7.2018
Budišov: 11.8. - 12.8.2018
Konešín: 24.8. - 26.8.2018
Hartvíkovice: 1.9. - 2.9.2018
Valeč: 14.9. - 16.9.2018
Račice u Hrotovic: 29.9. - 30.9.2018


Okres Žďár nad Sázavou

Mostiště: 28.4. - 29.4.2018
Kundratice: 6.5.2018
Žďár nad Sázavou: 9.5. - 13.5.2018 (2. největší pouť)
Velké Mezíříčí: 16.6. - 17.6.2018
Velká Bíteš: 22.6. - 24.6.2018
Měřín: 23.6. - 24.6.2018
Vojnův Městec: 14.7. - 15.7.2018
Stránecká Zhoř: 14.7. - 15.7.2018
Osová Bítýška: 21.7. - 22.7.2018
Dalečín: 27.7. - 29.7.2018
Velká Losenice: 28.7. - 29.7.2018
Bystřice nad Pernštejnem: 11.8. - 12.8.2018
Netín: 18.8. - 19.8.2018
Polnička: 31.8. - 2.9.2018